De 19de editie van EnergyVision Dwars door Mechelen belooft op zondag 28 september opnieuw een groot loopfeest te worden. Meer dan 5000 deelnemers worden verwacht, waarvan er nu al zo’n 2500 zijn ingeschreven. Zij krijgen een parcours voorgeschoteld dat door de Mechelse binnenstad slingert en langs verschillende trekpleisters voert.
Dit jaar krijgt het parcours een upgrade met passages langs de Stadsschouwburg, de Brusselpoort en de Bruul. Zowel de 6 als de 10 kilometer eindigen traditioneel op de Grote Markt. Voor het eerst wordt ook de Tangent opgenomen in beide afstanden. “Een unieke ervaring die je niet mag missen”, klinkt het bij de organisatie. Het vlakke parcours met minder bochten moet bovendien ideaal zijn voor wie een persoonlijk record wil neerzetten.
Ook de jongste lopers komen aan hun trekken met de Persil Kids Run van 1 kilometer. Daarmee is het evenement een sportief uitje voor de hele familie.
EnergyVision Dwars door Mechelen is de zevende manche van de EnergyVision Running Tour 2025. Maarten Michielssens, CEO van EnergyVision, benadrukt waarom zijn bedrijf de loopreeks ondersteunt: “Lopen is de meest toegankelijke sport die er is, en dat is precies wat EnergyVision doet met duurzame energie: het voor iedereen toegankelijk maken. Als energiebedrijf met een hart voor atletiek én klanten zijn we trotse partner van de Running Tour én Dwars door Mechelen en steunen we sportievelingen in wat hen energie geeft.”
Het startschot klinkt op de Veemarkt, de aankomst ligt op de Grote Markt.
Inschrijven kan nog via: www.energyvisiondwarsdoormechelen.be.
Foto: Archieffoto / Themafoto.
