Op zaterdag 17 december organiseert De BigBandLier, de big band van de Lierse Muziekacademie, ook dit jaar weer een ouderwets swingend Help a Fellow-concert .
De solidariteit van de oorlogsjaren wordt niet alleen muzikaal door nummers als Sentimental Journey, String of Pearls of Tuxedo Junction verklankt, maar ook heel letterlijk: als toegangsprijs wordt een materiële bijdrage gevraagd voor kansarme gezinnen in Lier. Met Kerst voor de deur hoopt de BBL, samen met Ons Gedacht en Samenlevingsopbouw, net als vorig jaar een beroep te doen op de vrijgevigheid van haar fans.
“Het was hartverwarmend het publiek het Zwartzustersklooster te zien binnenkomen met zakken en dozen vol kleding, boeken, speelgoed, beddengoed, keukengerei en nog veel meer”, aldus bandleider Han Flintrop. “Hun moeite wordt beloond met gratis Glühwein en cacao, én natuurlijk met swingende muziek.
Ons Gedacht: “Ook dit jaar proberen we de goederen nog vòòr Kerst bij de behoeftige gezinnen af te leveren. Aangezien de spullen zo goed als nieuw zijn belanden ze meestal als kerstcadeau onder de kerstboom.
“Help a Fellow ” heeft plaats op zaterdag 17 december om 20 uur in het Zwartzustersklooster aan de Gasthuisvest 50 (Molpoort) in Lier.
