GO! atheneum Boom organiseert op vrijdag 24 april een grootschalige Schoolrun in recreatiedomein De Schorre. Het sportieve evenement brengt ongeveer 1000 leerlingen samen uit verschillende lagere en secundaire scholen van Boom en Rumst. Met de Schoolrun wil de school beweging, samenwerking en een gezonde levensstijl stimuleren bij jongeren uit de regio.
De Schoolrun is een initiatief van de vakgroep Sport van GO! atheneum Boom en wordt actief mee georganiseerd door de leerlingen van het vijfde jaar Sportbegeleiding. Voor hen maakt het evenement deel uit van hun opleiding en krijgen ze de kans om praktijkervaring op te doen in het plannen en begeleiden van een groot sportevenement.
De deelnemers kunnen kiezen uit vier verschillende loopafstanden: 1 kilometer, 4 kilometer, 8 kilometer en 12 kilometer. Zo is het evenement toegankelijk voor leerlingen van uiteenlopende leeftijden en sportieve niveaus.
De organisatie kan opnieuw rekenen op de steun van Friends of Tomorrowland, die zo hun engagement tonen voor lokale initiatieven rond sport en jongeren. Ook recreatiedomein De Schorre stelt zijn terrein ter beschikking. De school spreekt haar dank uit aan beide partners voor hun ondersteuning.
Directeur Marjan Chaubet kijkt tevreden terug op de groei van het project. “Wat vorig jaar nog een noodoplossing was wegens een tekort aan plaatsen voor de 10 Miles, is vandaag uitgegroeid tot een volwaardig en breed gedragen initiatief binnen onze school. Het is mooi om te zien hoe de vakgroep Sport dit project heeft omarmd en verder uitgebouwd.”
Naast het sportieve aspect heeft de Schoolrun ook een duidelijke pedagogische meerwaarde. De leerlingen van Sportbegeleiding krijgen de kans om verantwoordelijkheid te nemen en ervaring op te doen met organisatie, veiligheid en logistiek. Dat vormt meteen een voorbereiding op het sportproject dat zij in het zesde jaar zelfstandig uitwerken.
Met dit initiatief wil GO! atheneum Boom niet alleen inzetten op beweging, maar ook op verbinding tussen scholen en jongeren uit Boom en Rumst. De ambitie is om van de Schoolrun een vaste jaarlijkse afspraak te maken binnen het lokale school- en sportleven.
Praktisch
Starturen Schoolrun op vrijdag 24 april:
13u15: GO! basisschool De Hoeksteen en GO! basisschool Boom Park
13u20: De Wingerd, Vosberg, GO! freinetschool Villa Kakelbont
13u25: Olvi De Kade
13u45: GO! middenschool Den Brandt
Vanaf 13u50: vijf startwaves (om de 10 minuten) voor GO! atheneum Boom
foto: archieffoto
