De komende twee weekends is Boom gastheer en het decor voor het inmiddels wereldberoemde dancefestival Tomorrowland. Ook het Booms handelscentrum is er klaar voor met nieuwe bevlagging, een betere bereikbaarheid en Tomorrowland Shopping Days waarbij je tal van prijzen kan winnen.
Na de editie van vorig jaar kwam er een uitgebreide evaluatie met de lokale handelaars en vertegenwoordigers van UNIZO Boom en UNIZO Antwerpen. Daaruit zijn, in samenwerking met het lokaal bestuur en de organisatie achter Tomorrowland, een aantal maatregelen en verbeteringen gekomen.
Bereikbaarheid handelscentrum
Belangrijkste verwezenlijking is dat het handelscentrum tijdens de zes festivaldagen altijd en duidelijker bereikbaar zal blijven. Voor wie vanuit de richting Klein-Willebroek komt, is dat via een voorbehouden strook links aan het kruispunt van het Wipplein, richting Emiel Vanderveldestraat. Ook via het kruispunt aan de voormalige bibliotheek kun je rechts afslaan richting centrum. Voor wie vanuit richting Antwerpen komt, is de beste route eveneens via de Emile Vanderveldestraat.
Om het verkeer vlotter te laten verlopen wordt het Tomorrowland-busvervoer komende vanuit de Windstraat ook rechtdoor in de H. Spillemaeckerstraat gestuurd. Daarom wordt de rijrichting in de H. Spillemaeckerstraat omgedraaid: de straat is dus tijdelijk en enkel tijdens het festival een éénrichtingsstraat richting Q8.
In het kader van citymarketing werden er zaterdag ook grote vloerstickers aan de invalswegen aangebracht die voetgangers of festivalgangers te voet naar het centrum leiden.
Tomorrowland Shopping Days
Er komt ook een actie ter ondersteuning van het weekendshoppen tijdens Tomorrowland. Het gaat om een koopactie met meer dan 2000 euro aan prijzen. Het gemeentebestuur hoopt daarmee extra volk naar de handelszaken te lokken, eerdere gelijkaardige acties hadden immers veel succes.
Wie een aankoop doet van minstens 10 euro krijgt per aankoop een deelnameformulier en maakt zo kans op etentjes, fitnessabonnementen, en dergelijke meer.
De actie loopt enkel op de festivaldagen: van 21 tot 23 juli en van 28 tot 30 juli 2023 omdat men precies dan de mensen naar het centrum wil krijgen: te voet, per fiets of met de wagen want ervaring leert dat ondanks de vele festivalgangers parkeren zelfs op de festivaldagen nooit een probleem is in het centrum. De trekking gebeurt op 7 augustus en de winnaars worden persoonlijk verwittigd.
Decoratie en geluidsinstallatie
In de centrumstraten werden donderdag en vrijdag ook 100 nieuwe Friends Of Tomorrowland-vlaggen opgehangen. Dit gebeurde met nieuwe ophangsystemen die ook nadien nog bruikbaar zijn tijdens andere seizoenen. De investering is voor de helft een schenking van Tomorrowland aan de lokale middenstand, de andere helft bekostigde het lokaal bestuur zelf.
Buurtfeest en netwerkevent
Tot slot komen het gemeentebestuur en Tomorrowland tegemoet aan de vraag van de Boomse ondernemers die niet in Boom gehuisvest zijn en niet de kans krijgen om zich in te schrijven voor het buurtfeest. Voor hen werd een uitzondering gemaakt zodat ze samen met hun partner toch ook kunnen deelnemen dit jaar.
Ook nieuw is dat er een netwerkevent komt voor een beperkt aantal ondernemers (20 handelaars per editie). Het gaat om een bijeenkomst op Dreamville en een rondleiding. Nadien kunnen ze vrij het festival bezoeken. Bedoeling is om handelaars, het team lokale economie, UNIZO en de organisatie achter Tomorrowland samen te brengen en de genomen maatregelen te evalueren en na te denken over de volgende editie.