Internetkaartendienst Mapbox brengt wereldwijd het gebruik van smartphones in kaart. Op basis van 280 miljoen Twitterberichten op locaties kon Mapbox het gebruikte platform bekijken.
Hieruit blijkt dat in Mechelen vooral mensen met een iPhone Twitterberichten plaatsen, gevolgd door Android en Blackberry. Voor de drie besturingsssystemen samen komen in Mechelen dezelfde hotspots naar voor. De meeste Tweets worden verstuurd vanuit de omgeving van het station, gevolgd door de Thomas More hogeschool, de buurt rond de Grote Markt en het station Nekkerspoel. Het gebruik van Twitter in Mechelen is niet zo ingeburgerd dan in vergelijkbare centrumsteden als Leuven, Hasselt of Brugge. Het feit dat studenten en toeristen hier een belangrijke spelen zal niemand verbazen. De Maneblussers zijn dan weer beter in het gebruik van Twitter dan in pakweg Genk, Oostende, Aalst en Kortrijk.
Mechelen is een echte iPhonestad dit in tegenstelling tot Brussel waar Blackberry de plak zwaait. Ook in andere Europees financieel belangrijke steden (bv. Londen en Parijs) is Blackberry het meest aanwezig op de markt. Nog een opmerkelijke vaststelling is dat zowel België, Duitsland als Frankrijk op gebied van Twitterberichten achter de feiten aanhollen. Nederlanders zijn echt Twittergek en gebruiken hierbij het meest een toestel met een Android besturingssysteem.