1. Peilingen zeggen veel en tegelijk weinig. Wat zijn uw verwachtingen met betrekking tot de Vlaamse stembusslag? Wanneer, met welke uitslag bent u tevreden?
CD&V moet de leiding kunnen blijven opnemen van de Vlaamse Regering. O.l.v. eerst Yves Leterme en daarna Kris Peeters zijn goede resultaten neergezet. Ik zou graag willen dat Kris Peeters dat kan verder zetten.
2. In welke mate is uw ‘Mechels figuur’ belangrijk voor Vlaanderen en omgekeerd?
Veel zaken worden op Vlaams of federaal niveau beslist. Binnen CD&V Mechelen hebben we een goede taakverdeling (lokaal/bovenlokaal) en we werken goed samen. Ik ben goed op de hoogte van de situatie in Mechelen en kan zo mijn steentje bijdragen. Zo heb ik als Vlaams minister van Welzijn in Mechelen mijn schouders gezet onder de opvoedingswinkel, uitbreiding van kinderopvang, het nieuwe ziekenhuis. Als minister van Overheidsbedrijven heb ik mee gezorgd voor het project voor een nieuwe stationsomgeving.
3. Wat met uw huidig(e) mandaat (job) indien U verkozen wordt? (losstaand van het feit dat u op een verkiesbare plaats staat)
Ik heb een steunende plaats op de lijst. Een stem voor mij is dus een steun voor de lijst van CD&V en voor mezelf.