Van 6 tot en met 16 oktober zet de Bibliotheek Bonheiden haar digitale aanbod extra in de kijker tijdens de Digitale Week. Onder het motto ‘Jouw digitale wereld begint in de bib’ wil de bibliotheek tonen dat een lidmaatschap vandaag veel meer omvat dan alleen boeken uitlenen.
Bezoekers kunnen tijdens de campagne kennismaken met de verschillende digitale diensten van de bibliotheek. Zo kunnen leden onder meer gebruikmaken van e-boeken, luisterboeken, online kranten, het krantenarchief en Mijn Bibliotheek. Toch blijken veel van die mogelijkheden nog onvoldoende bekend.
“De digitale wereld verandert snel. Als bib willen we mensen niet alleen toegang geven tot informatie, maar hen ook helpen om nieuwe mogelijkheden te ontdekken. De Digitale Week is daar het ideaal moment voor”, zegt schepen van Bibliotheek Mieke Van den Brande.
Een centraal onderdeel van het programma is ‘Ontdek jouw digitale bib’, een inspiratiemoment op dinsdag 6 oktober om 20 uur en maandag 12 oktober om 14 uur. Tijdens deze sessies krijgen bezoekers een overzicht van alle digitale diensten die inbegrepen zijn in hun lidmaatschap.
“Heel wat leden weten nog niet wat er allemaal bij hun lidmaatschap hoort. We hopen vooral dat mensen naar huis gaan met een paar ‘dat wist ik niet’-momenten”, zegt diensthoofd Bibliotheek Marc Moens.
Daarnaast staat ook ‘AI in de praktijk’ op het programma. Op 8 oktober maken deelnemers kennis met toepassingen zoals ChatGPT, Copilot en Gemini en leren ze hoe artificiële intelligentie in het dagelijkse leven gebruikt kan worden.
Jongeren tussen 12 en 18 jaar kunnen op 14 oktober deelnemen aan de gratis workshop ‘Maak je eigen 3D-wereld’, waarbij ze kennismaken met Blender en hun eerste 3D-creatie ontwerpen.
“De bib wil niet alleen toegang bieden tot eigen digitale diensten, maar ook een plek zijn waar mensen nieuwe digitale mogelijkheden kunnen ontdekken die ze in het dagelijks leven kunnen gebruiken”, besluit burgemeester Lode Van Looy.
