Lokale politie Rivierenland heeft tijdens de nachten van vrijdag 20 op zaterdag 21 februari en van zaterdag 21 op zondag 22 februari 2026 grootschalige alcohol- en drugscontroles uitgevoerd op verschillende locaties in de zone. In totaal werden 1242 bestuurders gecontroleerd.
Veertien bestuurders moesten hun rijbewijs onmiddellijk afgeven voor een periode van 15 dagen. Onder hen was een bestuurder van een bestelwagen die onderweg was om leveringen te doen. Hij legde een analyse af van 0,99 promille alcohol in het bloed. Hij verklaarde dat hij de dag voordien was gaan stappen en zich niet realiseerde dat hij zaterdagochtend moest werken. Zijn voertuig werd overgenomen door een collega van het bedrijf.
Een 24-jarige bestuurder blies 1,06 promille en vertoonde uiterlijke tekenen van druggebruik. Hij testte positief op cocaïne en gaf schoorvoetend toe dat hij regelmatig gebruikt. Een andere bestuurder probeerde te vluchten door rechtsomkeer te maken over de doorlopende witte lijn in de Postzegellaan in Mechelen. Hij werd onderschept en blies 1,38 promille.
Ook een Oekraïense bestuurder werd uit het verkeer gehaald nadat hij 1,77 promille blies. Hij had geen vast adres in België en moest daarom onmiddellijk 1.260 euro betalen. Na enkele telefoontjes kon hij het bedrag vereffenen.
Op het Douaneplein merkten inspecteurs een man op die wankelend uit zijn voertuig stapte. Hij werd aangespoord niet meer te rijden, maar even later werd zijn voertuig toch rijdend aangetroffen in de Spuibeekstraat, zonder verlichting. De man verklaarde dat hij zijn lichten had gedoofd “om minder op te vallen”. Hij blies 2,16 promille. Hij is een beginnend bestuurder en dus minder dan twee jaar in het bezit van een rijbewijs B.
Daarnaast testte een bestuurder positief op THC. Hij verklaarde dagelijks ongeveer drie joints te roken. In de Elektriciteitstraat in Mechelen probeerde een andere bestuurder aan een controle te ontsnappen door achteruit te rijden en zijn voertuig op een oprit te parkeren. Na veel overtuigingskracht legde hij een ademtest af, die uitwees dat hij 1,03 promille alcohol in het bloed had. Hij zei dat hij de politie niet had gezien en “dringend moest plassen”.
Vijf andere bestuurders moesten hun rijbewijs tijdelijk inleveren voor drie uur. Acht automobilisten leverden een negatieve speekseltest af in het kader van drugs in het verkeer.
Naast de alcohol- en drugsinbreuken stelde de politie ook andere overtredingen vast: vier bestuurders droegen geen veiligheidsgordel, drie voertuigen hadden een vervallen technische keuring, vijf bestuurders begingen een inbreuk op het voorlopig rijbewijs, één bestuurder gebruikte zijn gsm tijdens het rijden en twee gebruikers bestuurden een e-step zonder verlichting.
foto: ter indicatie
