Groen Bonheiden-Rijmenam pleit ervoor dat lijn 25, die tussen Mechelen en Tremelo rijdt, opnieuw halt houdt in Rijmenam-Dorp. De partij baseert zich daarbij op een recente studie van belangenvereniging Trein Tram Bus, die het gemeentebestuur liet uitvoeren.
Sinds de invoering van het nieuwe plan voor de vervoersregio’s verdween de halte in het dorpscentrum. Reizigers zijn sindsdien aangewezen op de flexbus of een deelfiets, maar die alternatieven bieden volgens Groen onvoldoende comfort en gebruiksgemak. De haltes in het centrum van Rijmenam worden nog wel bediend door lijn R27 (Brussel – Keerbergen).
Trein Tram Bus stelt een eenvoudige oplossing voor: laat één van de twee bussen via de Korte Dreef, het Stationsplein en de Lange Dreef rijden. Op die manier kan de halte in Rijmenam-Dorp opnieuw bediend worden zonder dat de reistijd verandert. De omleiding kost wel enkele kilometers extra per rit. Omdat De Lijn vasthoudt aan een budgetneutrale aanpak, zou de gemeente deze kost zelf moeten dragen. Groen stelt voor om hiervoor middelen uit de opbrengst van trajectcontroles te gebruiken.
“Dit is een haalbare en logische oplossing,” klinkt het bij de lokale afdeling van Groen “Met een beperkt budget kunnen we de bereikbaarheid van het dorpscentrum aanzienlijk verbeteren en meer inwoners overtuigen om de bus te nemen.”
Daarnaast werd in de studie een tweede, ambitieuzer voorstel opgenomen: een extra buslijn tussen het Imeldaziekenhuis en de dorpskern van Onze-Lieve-Vrouw-Waver, via de wijk Rijmenam Mart. Die lijn zou ook een overstap naar Putte en Heist-op-den-Berg mogelijk maken. Groen erkent dat dit meer samenwerking en middelen vraagt van buurgemeenten, maar vindt het de moeite waard om verder te onderzoeken.
