Op zondag 12 juli vindt in Mechelen opnieuw de Big Jump plaats. Tijdens de jaarlijkse actie springen deelnemers om 15 uur symbolisch in de Binnendijle om aandacht te vragen voor een betere waterkwaliteit. De actie wordt georganiseerd door GoodPlanet Belgium en Natuurpunt Mechels Rivierengebied, in samenwerking met Stad Mechelen.
De Big Jump vindt gelijktijdig plaats op 31 locaties in België en maakt deel uit van een bredere Europese campagne die oproept tot gezonde rivieren, meren en beken. De actie herinnert ook aan de doelstellingen van de Europese Kaderrichtlijn Water, die voorschrijft dat alle oppervlakte- en grondwater tegen eind 2027 een goede toestand moeten bereiken. Vandaag voldoet in Vlaanderen slechts één van de 195 waterlopen aan die norm.
Volgens de organisatoren zijn er al heel wat positieve initiatieven rond natuurherstel, waterzuivering en ontharding, maar is verdere samenwerking tussen overheden, bedrijven, landbouwers, natuurorganisaties en burgers noodzakelijk om de waterkwaliteit structureel te verbeteren.
Ook in Mechelen staat de verbetering van de waterkwaliteit hoog op de agenda. “De Big Jump toont waar we naartoe aan het werken zijn: een stad waar water opnieuw een centrale plaats krijgt. Met het Masterplan Binnendijle maken we onze Binnendijle stap voor stap toegankelijker, groener en aantrekkelijker. Zo wordt deze meer en meer een plek van ontspanning en ontmoeting. Die ambitie gaat hand in hand met de inspanningen voor een betere waterkwaliteit. Investeren in proper water is investeren in natuur, klimaat én levenskwaliteit”, zegt schepen van Natuur- en Groenontwikkeling Kristof Calvo.
Deelnemers worden vanaf 14.30 uur verwacht aan het Keerdok voor een korte toelichting. Om 15 uur volgt de gezamenlijke sprong. Daarnaast is er ook informatie over de inspanningen om de waterkwaliteit van de Binnendijle en de Dijle verder te verbeteren.
