De gemeente Zemst beslist op donderdag 26 maart of de dienst Huishoudhulpen met dienstencheques in de toekomst zal worden overgenomen door een externe partner. Het voorstel ligt voor bij de Raad voor Maatschappelijk Welzijn en komt er na een behoefteonderzoek.
De poetsdienst bestaat sinds 2004, maar volgens het gemeentebestuur is hij vandaag financieel moeilijk vol te houden. Uit analyses blijkt dat de dienst jaarlijks minstens 340.000 euro verlies maakt.
Schepen van Senioren Erik Moens zegt dat de gemeente zich moet concentreren op haar kerntaken.
“Er zijn vandaag veel private en semipublieke aanbieders van huishoudhulp. Zij staan sterker in de markt en ons dienstenchequebedrijf kan daar moeilijk mee concurreren. Daarom kiezen we ervoor om de rol van regisseur in het lokale zorg- en welzijnsnetwerk te versterken in plaats van zelf aanbieder te blijven.” Als de raad akkoord gaat, zal de gemeente een marktbevraging organiseren om een overnemer te zoeken.
Volgens burgemeester Bart Coopman zal de beslissing geen grote gevolgen hebben voor personeel en klanten.
“We zoeken een partner die het huidige personeel en de bestaande contracten overneemt. Er volgen dus geen ontslagen en klanten kunnen verder geholpen worden door hun vertrouwde huishoudhulp. Kwalitatieve dienstverlening blijft een basisvoorwaarde.”
Bij een mogelijke overname moet onder meer worden gegarandeerd dat: cliënten verder geholpen worden, loon- en arbeidsvoorwaarden behouden blijven en signalen over problemen bij kwetsbare inwoners blijven doorgegeven aan de gemeente.
Het personeel en de vakbonden werden intussen al ingelicht over het voorstel.
