De bus van lijn 63 zal binnenkort opnieuw door Beerzel-Dorp rijden. Dat komt er na een hertekening van het traject binnen de vervoerregio Mechelen. Hoewel de frequentie van de lijn vermindert door besparingen bij De Lijn, blijft de deelgemeente zo bereikbaar met het openbaar vervoer.
Lijn 63 verbindt Lier via Duffel en Sint-Katelijne-Waver met Putte. Door de besparingsmaatregelen moet het aantal ritten op verschillende lijnen worden verminderd, ook op lijn 63. Tegelijk werd binnen de vervoerregio gezocht naar oplossingen voor bestaande knelpunten op het traject.
Daarbij werd beslist om het traject van de bus aan te passen. In de nieuwe situatie zal de bus niet langer keren aan de brandweerkazerne langs de Mechelbaan. In plaats daarvan maakt lijn 63 een lus via de Mechelbaan, de Heistsesteenweg en Beerzel-Dorp, waarna de bus opnieuw aansluit op de Mechelbaan.
Burgemeester Glenn Smets reageert tevreden op de aanpassing. “We weten dat de besparingen op het openbaar vervoer voelbaar zijn in heel Vlaanderen. Net daarom is het belangrijk dat we binnen onze regio blijven zoeken naar oplossingen. De aanpassing van het keerpunt aan de brandweerkazerne zorgde voor gevaarlijke situatie en moest worden opgelost. De omleiding langs Beerzel-centrum is dan ook een welgekomen aanpassing.”
Ook schepen van mobiliteit Roger Janssens is blij met het nieuwe traject. “Ik ben steeds blijven pleiten voor een betere bereikbaarheid van Beerzel-Dorp. Het is belangrijk dat ook onze deelgemeenten vlot bereikbaar blijven met het openbaar vervoer. Ik ben dan ook tevreden dat er gehoor is gegeven aan die vraag.”
De aangepaste dienstregeling gaat in op 1 juli. Meer informatie over de concrete uren zal later nog worden bekendgemaakt door De Lijn.
