Mechelen heeft op zaterdag 6 december een warme en feestelijke editie van de Internationale Dag voor Personen met een Beperking georganiseerd. De adviesraad Buitengewoon Meedoen bracht de hele dag inwoners en bezoekers samen voor muziek, ontmoeting en inclusieve activiteiten op verschillende locaties in de stad.
Op de Grote Markt werd de dag geopend door het Buitengewoon Gebarenkoor. Onder begeleiding van Het Luisterend Oog brachten de deelnemers een visueel sterk optreden in SMOG, een vereenvoudigde gebarentaal die liedjesteksten toegankelijk maakt. Schepen van toegankelijkheid Rina Rabau Nkandu benadrukte het belang van inclusie: “Vandaag is het de Internationale Dag voor Personen met een Beperking: een dag die ons eraan herinnert hoe belangrijk het is dat iedereen volwaardig kan deelnemen aan onze samenleving. Toegankelijkheid is niet alleen een thema, maar iets waar we samen voor zorgen.”
Ook Rudy Blauwbloeme, voorzitter van Buitengewoon Meedoen, onderstreepte het centrale motto van dit jaar: “Het thema dit jaar is ‘we are warriors’. Samen strijden we voor een toegankelijk Mechelen waar iedereen kan meedoen, dan pas wordt onze stad echt buitengewoon!”
Na het gebarenoptreden volgde een bijzonder beiaardconcert door de blinde beiaardier Tom Van Peer. Even later beklom Sabrina De Clercq de Sint-Romboutstoren om geld in te zamelen voor de MS Liga en aandacht te vragen voor Multiple Sclerose.
In de namiddag verhuisde het programma naar de Kuub voor een verbindende fuif met DJ’s Pasform en Willekom. De fuif was bewust open voor iedereen en zette volop in op ontmoeting tussen mensen met en zonder beperking.
In de aanloop naar de feestdag organiseerde de stad ook een prikkelarm praatcafé en een lezing over het taboe rond auditieve beperkingen. Met het volledige programma wil Mechelen op een positieve, laagdrempelige manier aandacht blijven vragen voor inclusie en het talent van personen met een beperking.
