De digitale inschrijvingsmogelijkheid in bibliotheek Het Predikheren blijkt een schot in de roos. Sinds februari registreerde de bib al 1.057 online lidmaatschappen, waarvan 392 nieuwe leden en 665 verlengingen.
Van die inschrijvingen werden 567 lidgelden meteen online betaald, terwijl jongeren onder de 18 gratis lid worden of leden kozen om later aan de balie te betalen. In dezelfde periode werden er aan de balie nog 2.294 lidmaatschappen geregistreerd, wat betekent dat intussen bijna één op de vijf inschrijvingen online gebeurt.
Schepen van Cultuur Kristof Calvo is tevreden: “We willen de bibliotheek zo toegankelijk mogelijk maken voor iedereen. Deze cijfers tonen aan dat de online inschrijvingen echt inspelen op een nood: snel, gebruiksvriendelijk en efficiënt. Dat past perfect binnen onze ambitie om cultuur laagdrempelig te maken.”
Dankzij de digitalisering krijgen nieuwe leden onmiddellijk toegang tot hun Mijn Bibliotheek-account, waarmee ze boeken kunnen reserveren, e-boeken en audioboeken lenen, betalingen uitvoeren en krantenarchieven raadplegen.
Het succes komt bovenop een sterke groei van de bibliotheek: in 2024 overschreed Het Predikheren de kaap van 20.000 leden, waarvan meer dan de helft jonger dan 18 jaar. Ook het gebruik van digitale diensten neemt toe.
Daarnaast blijft Het Predikheren een centrale plek in de stad met expo’s, concerten, lezingen en jeugdactiviteiten. “Het Predikheren is een dynamische plek die voortdurend evolueert en nieuwe vormen van cultuurbeleving aanbiedt,” besluit Calvo. “We blijven inzetten op een bibliotheek die meegaat met haar tijd.”
Het Predikheren is gesloten voor jaarlijks onderhoud van zondag 27 juli tot en met maandag 4 augustus.
