Gemeente Bonheiden heeft het bestaande 3×3-basketterrein in domein Sluyts grondig vernieuwd. Met deze opfrissing zet de gemeente verder in op kwalitatieve, duurzame en toegankelijke buitensportinfrastructuur voor jong en oud.
De vernieuwing volgt op het grote succes van de buitensportvelden aan Sportkeet Berentrode in Bonheiden. De belangstelling voor sporten in openlucht neemt almaar toe, mede dankzij de groeiende populariteit van 3×3 basketbal. Deze dynamische en laagdrempelige sportdiscipline kreeg wereldwijd een boost sinds de Olympische Spelen in Tokio.
“3×3 basketbal is snel, toegankelijk en spreekt jongeren sterk aan. Met het vernieuwde terrein in domein Sluyts bieden we hen opnieuw een aantrekkelijke plek om samen te komen en sportief uitgedaagd te worden,” aldus de dienst Sport & Jeugd.
Het vernieuwde terrein is vrij toegankelijk en past binnen de bredere visie van het lokaal bestuur om te investeren in een gezonde, actieve en verbindende leefomgeving voor alle inwoners. Daarnaast werd door de ontharding van het oude basketbalveld gekozen voor een kwaliteitsvolle, duurzame en klimaatbewuste aanpak.
Officiële opening
Gemeente Bonheiden nodigt alle geïnteresseerden uit op de officiële opening van het terrein, die plaatsvindt op woensdag 25 juni om 13.30 uur in domein Sluyts. Jongeren, sportliefhebbers en buurtbewoners zijn van harte welkom om, samen met de burgemeester en schepen van sport, het vernieuwde terrein in te huldigen en meteen uit te proberen.
Praktisch: domein Sluyts, ingang via de Lange Dreef (ter hoogte van nummer 50) en de Korte Dreef (ter hoogte van nummer 43).