Kangoeroes Mechelen heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven door zich voor het eerst tot kampioen van de BNXT League te kronen. In een uitverkocht eigen huis maakte de topfavoriet zijn status waar met een overtuigende 95-80 overwinning tegen hekkensluiter QSTA United.
De Mechelaars begonnen furieus aan hun laatste competitiewedstrijd, met de titel al duidelijk in zicht. Nog voor de rust hadden ze een comfortabele voorsprong van 21 punten opgebouwd, waardoor de tweede helft meer een formaliteit werd. Hoewel QSTA nog even probeerde terug te komen, kwam de thuiszege nooit in gevaar.
De titel kwam er niet zonder spanning, want vooraf maakten nog drie andere Belgische ploegen – Kortrijk, Oostende en Limburg – kans op de trofee. Zowel Kortrijk als Oostende wonnen hun wedstrijden, maar dat was niet genoeg. Mechelen had de beste papieren in handen en hoefde enkel zelf te winnen om zich tot kampioen te kronen – zonder hogere wiskunde, zoals de sfeer rond de club het zelf samenvatte.
Eén van de uitblinkers bij de Kangoeroes was Zaba Bangala. Met 20 punten, 6 rebounds en 3 steals bewees hij zijn waarde in deze historische match.
Dankzij deze titel start Mechelen straks ook met thuisvoordeel in alle wedstrijden van de Belgische play-offs. De BNXT-droom is werkelijkheid geworden voor de Kangoeroes – en de honger naar meer lijkt nog lang niet gestild.
