Op 23 april is het weer tijd voor een van de leukste dagen van het jaar voor kinderen: de Buitenspeeldag! Voor de 18de editie wordt sportcentrum Uitgedekt Schoor in Terhagen omgetoverd tot een waar speelparadijs. Van 13 tot 17 uur kunnen kinderen zich helemaal uitleven met een uitgebreid aanbod aan spel- en sportactiviteiten.
Een namiddag vol avontuur
Van springkastelen tot spannende spelletjes, van waterspelletjes tot een chillhoek om creatief aan de slag te gaan – er is voor elk wat wils. Tal van sport- en spelmaterialen staan garant voor een avontuurlijke namiddag. Kinderen kunnen zich uitleven met klassieke buitenspellen zoals tikkertje en vervolgens hun energie terug voeden met een fruitsaté (of een ijsje voor de liefhebbers). Schepen van Jeugd Kenneth Heylen (N-VA) benadrukt het belang van de Buitenspeeldag: “Buiten spelen is essentieel voor kinderen. Bewegen is niet alleen gezond, maar ook belangrijk voor de ontwikkeling en creativiteit van kinderen. Met de Buitenspeeldag willen we kinderen én ouders laten zien hoe waardevol buitenspelen is”.
Samen spelen, samen genieten
De Buitenspeeldag is een initiatief dat kinderen stimuleert om buiten te spelen, weg van schermen en digitale afleiding. “Buitenspelen is samen zijn. Het brengt kinderen dichter bij elkaar en zorgt voor onvergetelijke herinneringen. We hopen dat zoveel mogelijk kinderen deelnemen aan deze fantastische namiddag”, aldus Kenneth Heylen. Iedereen is welkom om mee te spelen en te genieten van een actieve en plezierige dag vol avontuur.
Ook op andere dagen is buiten spelen in de gemeente Rumst een plezier. Dit kan over heel Rumst en heel het jaar door op al onze pleintjes. Wij tonen jou de weg, namelijk door vlak bij onze
speelterreintjes hinkelpaden te tekenen. Hinkel je weg naar de speelterreintjes! 365 dagen buitenspelen, overal in Rumst. Check alle speelpleinen op rumst.be/speeltuinen.
