Ook in de winter is buiten spelen gezond! Trek, net als Rommy, je mooiste winteroutfit aan en kom op zaterdag 25 januari naar de Winterspeeldag voor een dag vol spel- en ravotplezier. Van 10:00 tot 17:00 verwelkomen we alle kinderen in De Loods aan het Douaneplein voor een gevarieerd programma, met activiteiten zowel binnen als buiten.
“Mechelen heeft als kinderstad een traditie van evenementen voor en door kinderen. Denk aan de Buitenspeeldag en Rommy’s Zomertuin tijdens Maanrock. Voor de eerste keer organiseren we een Winterspeeldag. Het is een experiment om te kijken of dit ook aanslaat. Want spelen is altijd gezond en belangrijk, ook tijdens de wintermaanden. Dat willen we dan ook extra stimuleren. Onze jeugddienst heeft een mooi programma samengesteld, van ballenbakken en voorleesmomenten tot pannenkoeken en chocomelk. Deze Winterspeeldag past perfect in onze ambitie om nog meer Mechelaars te verleiden om af te zakken naar Transit M, een belangrijke vrije tijdslocatie in onze stad”, vertelt Kristof Calvo, schepen van Jeugd en Evenementen.
Een winterse speeltuin voor jong en oud
Binnen in De Loods kunnen kinderen zich uitleven op heel wat verschillende attracties en activiteiten, zoals een ballenbak, springkastelen, een balloonhouse en een fotobooth. Voor de allerkleinsten is er een speciaal afgebakende speelzone met softplay, een eigen ballenbak en een springkasteel op maat.
Buiten op de parking kunnen kinderen en ouders deelnemen aan sport- en spelactiviteiten, in samenwerking met de Sportdienst en Buurtsport. Er is ook een gezellige lees- en voorleestent waar kinderen zich kunnen terugtrekken voor een moment van rust met een boekje. Tijdens de voorleesmomenten van 11:00 tot 12:00 en van 14:00 tot 15:00 halen enkele voorleesvrijwilligers van de bibliotheek hier de mooiste, grappigste of spannendste boeken boven. “Lezen is reizen in woorden en in beelden”, zegt voorleesvrijwilliger Ann Buelens (62). “Dat is ook wat we op de Winterspeeldag willen doen: kinderen meenemen op avontuur naar een andere wereld. In onze voorleeshoek kunnen ze even ontsnappen aan de drukte en wegdromen in een verhaal.”
Tussen al het spelen door kunnen bezoekers genieten van gratis pannenkoeken en chocomelk. De hele dag zal er muziek worden afgespeeld, en van 15:00 tot 17:00 uur sluit de DJ af met een knalfeestje.
foto: Facebook Transit M