Van 14 juli tot en met 12 augustus vormt de sfeervolle binnenkoer van Het Predikheren het decor voor de vierde editie van Predikheerlijke Zomer. Het programma dit jaar stelt een mix van jazzconcerten, improvisatietheater, Kleinkunst en Afrikaanse gospel voor.
Liefhebbers van kleinere, intieme concerten kunnen tijdens de zomer terecht op het binnenplein van Het Predikheren. De openluchtvoorstellingen met zittend publiek zijn ontstaan tijdens de coronaperiode in 2020. Het charmante concept van Mechelen Feest is mede mogelijk door de samenwerking met verschillende partners. Kristof Calvo, voorzitter van Mechelen Feest: “De zomer is van Mechelen door de diversiteit van de evenementen. Predikheerlijke Zomer en haar partners maken dat plaatje compleet. Het zijn kleinschalige optredens voor en door Mechelse muziekpartners. We geven hen en hun artiesten graag een podium in onze zomer. En dan is het binnenplein van onze prachtige bibliotheek ook de ideale locatie.”
Een constante in het programma zijn de jazzconcerten op vrijdag in samenwerking met Jazzzolder vzw. Nieuwkomer dit jaar is Riichie Keys Harmonics. Het Afrikaanse gospelkoor dompelt het publiek onder in Afrikaanse gospel en toont het genre op een andere manier. Met ‘VAARTLANDER’ en ‘Met Andere Woorden’ voegt KleinKunstCircuit Mechelen een vleugje Kleinkunst toe. ‘De Wilden Boef’, ontstaan uit de opleiding improvisatietheater van het conservatorium in Mechelen, brengt Music Maestro. Jan Simons van De Wilden Boef vertelt: “Als improspelers laten we ons deze keer inspireren door de muziek die het publiek ons aanreikt en uiteraard door de sfeer van het prachtige Predikheren. En verder is er niks, geen afspraken of spelregels. We spelen gewoon ‘op de wilden boef’.”
“In een hectische samenleving is de stilte op het binnenplein van de bibliotheek ideaal om een intiem moment te creëren tussen artiest en publiek. Predikheerlijke Zomer is daarom de optelsom van een mooie, stille locatie en muzieksoorten die van een intiem publiek houden”, sluit Dirk De Boeck, oprichter van KleinKunstCircuit Mechelen, af
Programma
14/07/2023 de Jazzzolder: Floris and the Flames (de jazzzolder vzw)
15/07/2023 Improvisatietheater De wilden boef: Music Maestro
21/07/2023 de Jazzzolder: Lieven Cambré quartet ‘Connected’
28/07/2023 de Jazzzolder: John Snauwaert-Filip Verneert quartet
29/07/2023 Riichie Keys Harmonics bengt Afrikaanse gospel
4/08/2023 de Jazzzolder: Dré Pallemaerts 4 ‘My Standard’
5/08/2023 KleinKunstCircuit Mechelen: Vaartlander
11/08/2023 de Jazzzolder: Dick de Graaf trio
12/08/2023 KleinKunstCircuit Mechelen: Met Andere Woorden
Meer info en tickets kan je vinden op: dezomerisvanmechelen.be/event/predikheerlijke-zomer
foto: archieffoto