Mechelen heeft met De Waterlelie een tweede buurtzwembad geopend. Zo’n 70 leerlingen van basisscholen Sint-Jozef Coloma en GO! Shil mochten als eersten een duik nemen in het nieuwe zwembad.
De Waterlelie volgt drie weken na de opening van buurtzwembad Zennewater in Hombeek. Beide zwembaden maken deel uit van het plan om het zwemaanbod in Mechelen uit te breiden. Net als Zennewater beschikt De Waterlelie over banen van 25 meter.
Het zwembad heeft bovendien een bijzondere opstelling: één grote zwembadhal met twee aparte zwembaden naast elkaar. Volgens burgemeester Bart Somers maakt dat de accommodatie geschikt voor uiteenlopende gebruikers, waaronder scholen, verenigingen, de Mechelse Zwemschool en recreatieve zwemmers.
Ook op langere termijn een oplossing
De Waterlelie is het enige van de vier geplande buurtzwembaden dat de stad heeft aangekocht. Volgens schepen van Sport en Inclusie Abdrahman Labsir biedt die keuze ook op langere termijn perspectief. De aangekochte zwembadunit heeft een garantie van 15 jaar.
Bij de inrichting is aandacht besteed aan toegankelijkheid. Ook de buitenruimte werd aangepast, met een vlak pad en een ingang vanaf de vaart. Zo wil de stad zwemmen comfortabeler maken voor mensen van verschillende leeftijden en met uiteenlopende fysieke of mentale mogelijkheden.
Wie het zwembad wil bekijken, kan op dinsdag 20 oktober tussen 17 en 19 uur langskomen. Wie meteen wil zwemmen, kan een zwembeurt reserveren via mechelen.be/zwembeurt.
De Otter volgt in november
Het stadsbestuur en Swimwise mikken op maandag 9 november voor de opening van het derde buurtzwembad, De Otter aan de Tivolilaan. Ook daar zal de buurt de zwemvoorziening kunnen bekijken. De datum van dat kijkmoment wordt later bekendgemaakt.
