Aquafin is op maandag 5 januari gestart met de renovatie van de collector in de Tervuursesteenweg in Zemst. Vanaf maandag 12 januari wordt de Tervuursesteenweg tussen de Zandstraat en de Bremstraat volledig afgesloten voor doorgaand verkeer. De werken zullen naar verwachting ongeveer twaalf maanden duren.
In de eerste week voert Aquafin bemalingswerken uit. Die zijn nodig om het grondwaterpeil te verlagen zodat de rioleringswerken in droge omstandigheden kunnen plaatsvinden. Aansluitend volgen nutswerken en starten de effectieve rioleringswerken in de rijbaan. Tijdens het hoogseizoen worden de werken tijdelijk onderbroken om de bereikbaarheid van het recreatiedomein te garanderen.
Vanaf 12 januari gelden er omleidingen voor alle weggebruikers. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de E19, de Brusselsesteenweg, Carrefour Zemst en de Zemstsesteenweg, of via de Jubellaan, Tangent, Leuvensesteenweg en Trianonlaan of -dreef. Fietsers rijden om via de Bremstraat, over het terrein van de sporthal en de Zandstraat.
Ook het openbaar vervoer volgt een aangepaste route. De Lijn voorziet een omleiding via de Zemstsesteenweg, Brusselsesteenweg, Damstraat en Schumanlaan tot aan het kruispunt met de Tervuursesteenweg. De sporthal blijft bereikbaar via de Bremstraat; er worden stalen rijplaten geplaatst zodat de parking toegankelijk blijft.
