Tien scholen verspreid over het hele land krijgen binnenkort hun eigen schoolbos. Eneco trapt de campagne vandaag af in basisschool De Sprankel in Mechelen, samen met Forest Forward. Leerlingen, leerkrachten en politici planten er honderden bomen en struiken volgens de Japanse Miyawaki-methode, die zorgt voor snelle groei en meer biodiversiteit.
“Met dit initiatief tonen we dat de strijd tegen de klimaatverandering niet alleen in grote internationale conferenties wordt gevoerd, maar ook hier, op de speelplaatsen van onze kinderen”, zegt federaal minister Jean-Luc Crucke. “Een schoolbos is veel meer dan een paar bomen: het is een investering in biodiversiteit, gezondheid en de bewustwording van de volgende generatie.”
Ook Katrien Strauven, directrice van De Sprankel, benadrukt het belang: “Er wordt hier niet alleen een stukje rust, verbondenheid en verwondering gecreëerd voor onze leerlingen, het draait ook om het bewust maken van het belang voor onze planeet.”
Eneco wil met deze campagne niet alleen vergroening brengen, maar ook bijdragen aan het welzijn van leerlingen. Managing Director Bert Clinckers: “Dankzij deze schoolbossen krijgen kinderen elke dag toegang tot meer natuur. Een bewezen stimulans voor hun welzijn én hun schoolprestaties. Daar zetten we met veel overtuiging onze schouders onder.”
De komende weken volgen nog schoolbossen in onder meer Gent, Hannuit, Wezembeek-Oppem en Sint-Jozef-Olen. Het project maakt deel uit van het Learning Leaves-programma en wordt wetenschappelijk opgevolgd door de Universiteit Gent.
