Tijdens Maanrock 2025, dat plaatsvindt op 22, 23 en 24 augustus, geldt er een strikt droneverbod boven de binnenstad. De maatregel moet de veiligheid van de tienduizenden festivalgangers en de werking van de hulpdiensten verzekeren.
Drones kunnen bij een technisch defect of verkeerde besturing in het publiek terechtkomen, met zware verwondingen tot gevolg. Bovendien zetten politie en hulpdiensten zelf drones in bij noodsituaties. “Het is van groot belang dat wij zonder hinder vanuit de lucht kunnen opereren,” klinkt het bij Politiezone Rivierenland.
Om overtredingen op te sporen, zet de politie een detectiesysteem in. Daarmee kunnen ongewenste drones veilig uit de lucht gehaald worden. Bestuurders riskeren vervolging en een proces-verbaal.
De gemeenteraad van Mechelen keurde hiervoor een extra politieverordening goed. Het verbod geldt binnen een straal van één nautische mijl (1852 meter) rond de Grote Markt. Concreet is het verboden om een drone te gebruiken:
op vrijdag 22 en zaterdag 23 augustus van 16.00 uur tot 02.00 uur;
op zondag 24 augustus van 12.00 uur tot 02.00 uur.
Uitzondering wordt enkel gemaakt voor politie- en hulpdiensten, die volgens hun statuut van staatsvlucht wel mogen opereren.
De stad benadrukt dat alleen erkende professionals, die vooraf toestemming kregen, eventueel met drones aan de slag mogen. Voor het grote publiek blijft de regel duidelijk: geen drones boven Maanrock.
Het onderstaande droneverbod is indicatief. Dronepiloten blijven zelf verantwoordelijk om de regels correct na te leven.

