In het kader van het Lokaal Activeringspact vond vandaag een eerste Matching Event plaats, een samenwerking tussen Stad Mechelen en Jobroad. Dit initiatief brengt werkzoekenden met een leefloon in contact met sociaal geëngageerde werkgevers uit de horeca. Via speeddates ontmoeten werkzoekenden en werkgevers elkaar voor een duurzame jobmatch.
“Werk is een sterke hefboom voor een beter leven, maar niet iedereen vindt even makkelijk de weg naar de arbeidsmarkt. Met het Matching Event Horeca brengen we werkzoekenden en werkgevers rechtstreeks met elkaar in contact. Zo vergroten we niet alleen de kansen op een job, maar bieden we ook de nodige begeleiding om die kansen te benutten,” zegt schepen van sociale zaken, Rina Rabau Nkandu. “Dit initiatief is belangrijk omdat het mensen met een leefloon of een kwetsbare positie op de arbeidsmarkt helpt om een stabiele job te vinden. Door jobhunting, sollicitatietrainingen en een sterk netwerk krijgen zij de juiste ondersteuning om aan de slag te gaan en hun toekomst in eigen handen te nemen.”
“Zonder geëngageerde werkgevers en sterke partners zoals Jobroad kunnen we deze directe brug tussen werkzoekenden en ondernemers niet slaan. Die speeddates en – wie weet – samenwerkingen zijn een winwin voor beide partijen. Werkzoekenden bouwen aan hun zelfvertrouwen en sociale mobiliteit en werkgevers zien potentieel talent passeren waarmee ze hun onderneming kunnen versterken en knelpuntberoepen kunnen invullen. Het Matching Event Horeca is de eerste in een reeks van vier speeddates. Ik heb zelf lang in de horeca gewerkt en kan een job in deze sector warm aanbevelen. Naast beroepsgerichte competenties leer je ook ontzettend veel sociale en communicatieve vaardigheden aan”, stelt schepen van werk en activering Abdrahman Labsir. “
Stad Mechelen, Jobroad en geëngageerd werkgevers zorgen voor structurele aanpak
Aan dit eerste Matching Event vandaag namen verschillende werkgevers in de horeca deel, waaronder McDonald’s Mechelen, Foody, Arax, Centrale Voedingsdienst en Kingslize Pizza. Later dit jaar volgen gelijkaardige events voor de schoonmaaksector (mei), retail (september) en de dienstensector (november).
Jobroad is de partner van Stad Mechelen die de doelen uit het Lokaal Activeringspact tot uitvoering brengt: “Bij Jobroad geloven we in de kracht van directe ontmoetingen tussen werkzoekenden en werkgevers. Via deze speeddates verlagen we drempels en zetten we in op duurzame jobmatches. Samen met Stad Mechelen en geëngageerde werkgevers bouwen we aan een inclusieve arbeidsmarkt waarin talent alle kansen krijgt.”
Het Lokaal Activeringspact
Het Lokaal Activeringspact werd in 2023 met middelen van de Vlaamse Overheid gelanceerd om leefloongerechtigden beter te begeleiden naar werk. In de eerste fase lag de nadruk op individuele jobhunting, sollicitatieworkshops en wekelijkse jobmatching.
Met de start van deze tweede fase bouwt Stad Mechelen verder op deze basis, maar worden de groepsworkshops vervangen door een meer op maat gerichte begeleiding. Zo wordt naast jobhunting nu ook individuele sollicitatietraining aangeboden en worden werkzoekenden intensiever voorbereid op de arbeidsmarkt via maandelijkse competentietrainingen. Daarnaast zet Jobroad met hun aanpak sterk in op directe ontmoetingen met werkgevers. “Samen met Jobroad brengen we werkzoekenden en werkgevers in een informele setting samen. Beide partijen krijgen de kans zich in een gesprek voor te stellen en te ontdekken waar de match net zit. Want een job betekent meer dan inkomen: het biedt kansen om te leren, groeien, zelfvertrouwen op te bouwen en sociale verbondenheid te voelen. Zo bouwen we samen aan een duurzame toekomst”, besluiten schepen Rabau Nkandu en Labsir.
