De Antwerp Marathon op zondag 18 oktober heeft gevolgen voor verschillende buslijnen vanuit Boom, Rumst, Niel, Schelle, Aartselaar en Hemiksem. Verschillende verbindingen rijden die dag niet tot hun gebruikelijke eindhalte in het Antwerpse stadscentrum. Reizigers moeten rekening houden met omleidingen en extra overstappen.
De buslijnen 18, 18a, 18b en 18c, die vanuit Aartselaar en de Rupelstreek naar de Groenplaats rijden, krijgen een tijdelijke eindhalte aan Antwerp Expo. Vanaf het kruispunt Olympiade rijden de bussen via de Jan Van Rijswijcklaan naar Antwerp Expo. De haltes tussen Olympiade en de Groenplaats worden niet bediend. Reizigers kunnen aan Antwerp Expo overstappen op tramlijnen 2 en 6 richting het stadscentrum.
Ook verschillende andere buslijnen uit de regio worden aangepast. Snelbus X19 tussen Rumst, Kontich en Antwerpen rijdt vanaf de snelweg via de Binnensingel naar Antwerp Expo. Buslijn 29a tussen Boom, Niel en Antwerpen en lijn 29b tussen Boom, Reet, Niel en Antwerpen worden vanaf de Zwaantjes omgeleid via Olympiade naar Antwerp Expo.
Buslijn 50 tussen Mechelen, Rumst, Boom en Antwerpen rijdt vanaf Olympiade via de Jan Van Rijswijcklaan naar Antwerp Expo. Ook voor deze verbinding kunnen reizigers daar overstappen op tram 2 of 6.
Buslijn 14 tussen Hemiksem, Hoboken en Antwerpen krijgt eveneens een aangepaste reisweg. De bus rijdt via de Bolivartunnel en de Amerikalei naar de tijdelijke eindhalte Stadspark. De gebruikelijke eindhalte Opera wordt niet bediend.
De Lijn raadt reizigers aan hun traject vooraf te controleren via de app of de routeplanner op delijn.be. Door de marathon kunnen ook haltes tijdelijk niet bediend worden. Wie naar het stadscentrum reist, voorziet best extra reistijd.
