De Mechelse kids- en teensboetiek Goldfish bestaat vijftien jaar. Om dat te vieren brengt de winkel onder de noemer ‘GOOD STUFF SINCE 2011’ een limited edition longsleeve uit voor kinderen en mama’s, in samenwerking met kunstenares Axelle Rose Zwartjes. De longsleeve is geïnspireerd op de nineties en krijgt een eigen Goldfish-uitvoering. Vooraan staat het verjaardagslogo, terwijl de rug is voorzien van een grafische Goldfish-print. Daarnaast brengt de winkel ook een limited edition tote bag uit.
“De longsleeve is zo’n stuk dat we in de begindagen van Goldfish veel verkochten, en dat nu dus weer helemaal terug is. Dan voelt de cirkel mooi rond, toch (lacht)? Ik wilde bovendien graag iets maken dat je ook na onze verjaardag gewoon heel graag draagt. Een goeie longsleeve op een jeans: veel ingewikkelder hoeft het soms niet te zijn. Axelle kent Goldfish ondertussen zo goed dat ze perfect aanvoelt wat bij ons past. En ik vind het natuurlijk extra leuk dat we hem zowel voor de kids als voor de mama’s hebben”, zegt oprichtster Eva Devisch.
Goldfish startte vijftien jaar geleden als een van de eerste Belgische webshops voor kindermode. Devisch richtte de webshop in 2011 op vanuit haar zoektocht naar bijzondere kinderkleding en internationale merken. Intussen is Goldfish uitgegroeid tot een multibrand store van 200 vierkante meter in Mechelen, gecombineerd met een webshop.
De winkel richt zich op baby’s, kinderen en tieners en biedt een mix van Belgische en internationale merken. Tot het aanbod behoren onder meer Bobo Choses, The Animals Observatory, Bellerose, American Vintage en Morley.
“Goldfish is gestart als kindermode webshop in een internet-tijd waarin de dieren nog spraken (lacht): Instagram stond in haar kinderschoenen, ‘influencer’ was nog làng geen woord, de Belgische webshops waren schaars en wie op zoek was naar bijzondere internationale kindermode moest behoorlijk goed zoeken. Doorgaans op buitenlandse webshops.”
Volgens Devisch zijn ook heel wat klanten meegegroeid met de winkel. “Dat onze klanten letterlijk met ons meegegroeid zijn, blijft bijzonder”, zegt Eva. “Kinderen die hier vroeger als kleuter rondliepen, komen vandaag als tiener zelf kiezen. Sommige klanten zijn er echt al bij van in het begin.”
De winkel wil daarbij vasthouden aan een kleurrijke en eigenzinnige stijl. “Er bestaat vandaag zó veel. Mijn job is vooral heel veel kinder- en teensmode bekijken en vooral heel veel níét kiezen. De juiste dingen zoeken, ze op een unieke manier samenbrengen, kritisch zijn en kritisch blijven. Ik kan nog altijd even enthousiast worden wanneer ik iets ontdek waarvan ik denk: ‘ja, dit moet bij Goldfish hangen!’.”
Het verjaardagsweekend start donderdag 1 oktober van 17 tot 20 uur in de winkel in de Hanswijkstraat. Goldfish organiseert er drinks en pizza van buur Pastis. Ook tijdens het weekend wordt de vijftiende verjaardag verder gevierd. “Het wordt een feestje voor de klanten van vroeger en nu, voor partners, vrienden en iedereen die op een of andere manier al eens deel heeft uitgemaakt van Goldfish. Want zonder hen had ik hier vijftien jaar later natuurlijk niet gestaan.”
Over de toekomst zegt Devisch: “Wat de volgende vijftien jaar brengen, weet ik gelukkig nog niet. Maar als ze evenveel mooie dingen, goeie ideeën, fijne mensen en onverwachte kansen brengen als de vorige vijftien, teken ik ervoor. Op naar nog héél veel good stuff.”
