Stad Mechelen legt een nieuwe buurtparking aan in Walem. Dat besliste de gemeenteraad recent. De parking komt op de hoek van de Weverstraat en de Koning Albertstraat, op een braakliggend terrein waar al langer vraag was naar extra parkeerplaatsen.
Volgens schepen van Mobiliteit Alexander Vandersmissen past het project binnen een bredere strategie om de parkeerdruk in woonwijken te verlichten. De stad zoekt continu naar opportuniteiten om bijkomende parkeerruimte te creëren, ook in de deelgemeenten.
22 extra parkeerplaatsen
Op de nieuwe locatie worden in totaal 22 parkeerplaatsen voorzien. Door het terrein efficiënt in te richten en te voorzien van een geschikte ondergrond, krijgt de parking een praktische en functionele indeling.
De buurtparking zal permanent toegankelijk zijn en kan dag en nacht gebruikt worden door bewoners en bezoekers. De stad stelt het terrein voor onbepaalde duur open.
Tijdelijke inrichting
Het perceel wordt ingericht als buurtparking met een tijdelijke invulling. Tegelijk zorgt de stad voor het onderhoud van het terrein. Op die manier krijgt een ongebruikt stuk grond een nuttige bestemming en wordt de omgeving opgewaardeerd.
Breder beleid
Met dit project bouwt Mechelen verder aan haar netwerk van buurtparkings. Het gaat intussen om de veertiende buurtparking op het grondgebied van de stad. In totaal zijn er nu meer dan 1.300 parkeerplaatsen voorzien via dit systeem.
Volgens het stadsbestuur blijft het creëren van extra parkeermogelijkheden een aandachtspunt, zeker in woonwijken waar de ruimte beperkt is en de parkeerdruk hoog blijft.
Vraag vanuit de buurt
De aanleg van de parking komt tegemoet aan een concrete vraag vanuit de dorpsgemeenschap in Walem. Met de nieuwe parking wil de stad de leefbaarheid verhogen en bewoners extra ademruimte geven op vlak van parkeren.
