Op donderdag 2 oktober neemt Duffel deel aan de nationale test van BE-Alert, het alarmeringssysteem van de overheid dat wordt ingezet bij noodsituaties. Via sms, e-mail of een gesproken oproep kunnen inwoners zo snel en betrouwbaar geïnformeerd worden.
Burgemeester Sofie Joosen: “Elke eerste donderdag van oktober testen heel wat gemeenten BE-Alert. Het is een ideaal moment om de capaciteit van het systeem te testen. Daarnaast is het een goede oefening voor ons om de alarmeringsprocedures in te oefenen. Ook onze gemeente doet mee. Alle inwoners die ingeschreven zijn op BE-Alert zullen op donderdag 2 oktober een test ontvangen via mail en/of gesproken bericht.”
Momenteel zijn er 2.922 Duffelaars geregistreerd. “We willen hiermee ook onze inwoners bewust maken van het feit dat het belangrijk is om meteen op de hoogte te zijn bij een noodsituatie. Deze test is daarom ook de ideale gelegenheid voor inwoners die nog niet zijn ingeschreven om dit te doen of om hun gegevens te actualiseren op www.be-alert.be,” vult burgemeester Joosen aan.
Registreren kan eenvoudig via de website, waar je tot vijf adressen kan ingeven, zoals je thuisadres, werkplek of het adres van familieleden. Zo ontvang je ook daar waarschuwingen bij een noodsituatie.
Een sms van BE-Alert komt steeds van het nummer 1789 (soms 8686 bij berichten van openbaar belang). Een telefonische oproep komt altijd van 04 77 77 77 55, en mails worden verstuurd vanaf no-reply@be-alert.be. Door deze gegevens in je telefoon op te slaan, vermijd je verwarring en weet je zeker dat het om een officieel bericht gaat.
