Op zaterdag 2 augustus organiseert Scouting Waver voor de 31ste keer hun iconische Openlucht TD, en dat opnieuw op hun vertrouwde terrein in de Molenstraat. Na enkele jaren uitwijken naar de Grensstraat wegens langdurige wegenwerken, keren ze nu terug naar waar Openlucht TD groot werd. En dat doen ze niet zomaar: met een vernieuwd concept, meer comfort en hun succesvolle gratis zomerbar Café Ouvert.
De Molenstraat was jarenlang het kloppende hart van de Openlucht TD, maar moest tijdelijk worden ingeruild door de Grensstraat wegens de heraanleg van de Molenstraat. Nu de werken voltooid zijn, grijpen Scouts Roeland en Gidsen Sint-Lucia met beide handen de kans om terug te keren naar hun “heilige wei”.
“Het voelt een beetje als thuiskomen,” zegt Rolf Van Dyck, verantwoordelijke van Openlucht TD. “De Molenstraat ligt perfect tussen Waver en Putte en biedt heel wat zichtbaarheid voor ons als fuif maar ook de sponsors. We vierden vorig jaar onze 30ste verjaardag en dan is het eens zo leuk om het volgende decennium te kunnen beginnen op de wei waar Openlucht TD een begrip werd.”
Voor deze feesteditie pakt de organisatie uit met enkele nieuwe troeven. Zo wordt er een grote stretchtent voorzien, goed voor meer overdekte ruimte, én worden er vloerplaten geplaatst zodat het dansplezier niet afhangt van het weer. Daarmee willen ze de beleving voor de bezoekers verder verhogen. Zeg dus niet fuif, zeg eerder mini-festival.
Ook Café Ouvert, de gratis toegankelijke zomerbar van de scouts, verhuist opnieuw mee naar de Molenstraat. De vooravond van de fuif wordt omgetoverd tot een warme, gezellige ontmoetingsplek voor jong en oud. Met livebands, een gevarieerd aanbod aan eten en drinken, en animatie zoals kindergrime, een springkasteel en kubb-spelletjes, blijft Café Ouvert het ultieme familievriendelijke voorprogramma waar de Waveraar ondertussen al zes jaar van houdt.
“We kijken er zó naar uit om opnieuw onze zomerbar te kunnen opstellen op de wei waar het allemaal begonnen is,” zegt medeorganisator Roxanne Arts. “Café Ouvert is elk jaar een schot in de roos, en nu we opnieuw op onze geliefde locatie zitten, hopen we heel wat gezinnen te mogen verwelkomen.”
De opbrengst van het weekend gaat integraal naar de werking van Scouts Roeland en Gidsen Sint-Lucia, zodat zij ook in het komende werkjaar weer kunnen inzetten voor hun 300 leden.
