In Duffel blaast Jong Groen nieuw leven in haar werking. Met Janne Nys als voorzitter en onder andere gemeenteraadslid Anne Smets in de rangen, staat een geëngageerde groep jongeren klaar om hun stem te laten horen en frisse ideeën op de lokale agenda te zetten.
De jongeren willen thema’s aankaarten die leven onder leeftijdsgenoten. Zo stelde Anne Smets op de gemeenteraad al het idee van openluchtzwemmen voor, een voorstel dat volgens Jong Groen bij veel Duffelaars aanslaat. De groep pleit daarnaast voor meer vrije ruimte voor jongeren, zonder verplicht programma. “Jongeren verdienen ruimte om te chillen, zich uit te leven, of gewoon even niets te doen,” klinkt het.
Een andere prioriteit is de invulling van de nieuwe fuifzaal. Jong Groen ziet hierin een kans om een echte hotspot te creëren voor jongeren. “Die invulling moet vertrekken vanuit de noden van jeugdorganisaties, fuiforganisatoren en de jongeren zelf,” stelt de jongerenafdeling.
Ook het idee om te trouwen op bijzondere locaties, zoals het historische Ter Elst, spreekt Jong Groen aan. Zodra de renovatie daar voltooid is, zou de plek volgens hen een mooi decor kunnen zijn voor huwelijken of andere mijlpalen.
Daarnaast willen de jongeren meedenken over duurzame oplossingen voor jeugdbewegingen. Voor Chiro Duffel-Oost pleiten ze voor betere infrastructuur. Jong Groen wil hierover het gesprek aangaan en mee zoeken naar toekomstgerichte oplossingen.
Voorzitter Janne Nys benadrukt de inzet van de groep: “We willen als jongeren niet aan de zijlijn blijven staan. Duffel is ook onze thuis, en we hebben heel wat ideeën om het hier nog fijner te maken. We zijn klaar om onze stem te laten horen, met enthousiasme, creativiteit en engagement.”
Ook Koen Ceuppens, voorzitter van Groen Duffel, is enthousiast over de heropstart: “Het enthousiasme van Jong Groen Duffel werkt aanstekelijk. We geloven sterk in hun positieve aanpak en frisse ideeën. Zij brengen energie, nieuwe perspectieven en houden ons scherp. Met hen aan boord ziet de toekomst van Duffel er groener én levendiger uit.”
Foto: Jong Groen Duffel – (van links naar rechts): Lies Billiaert, Janne Nys, Claire Bonroy, Anne Smets, Koen Ceuppens
