De Kapellenboslaan is 75 nieuwe bomen rijker. De oude Japanse kerselaars in deze straat moesten vorig jaar worden verwijderd na een ernstige zwammeninfectie. Deze werden vervangen door jonge, klimaatbestendige bomen.
Drie soorten
De nieuwe bomen zijn amberbomen, veldesdoorns en steriele perelaars. Deze soorten werden zorgvuldig gekozen. Ze zijn bestand tegen droogte en hitte en passen goed in het straatbeeld. De steriele perelaars zorgen voor bloesems die doen denken aan de oude kerselaars.
Schepen voor Groenontwikkeling Maaike Bradt: “De nieuwe bomen geven de straat opnieuw een levendig karakter en zorgen voor schaduw en koelte. Bovendien zijn ze beter bestand tegen het veranderende klimaat dan de oude Japanse kerselaars.”
170 extra bomen
Niet alleen de Kapellenboslaan krijgt extra groen. Schepen Bradt: “De komende weken gaan nog 170 extra bomen de grond in. Die plaatsen we in de Molenwijk, het Vijvershof, aan park Bel-Air en het kerkhof van Blaasveld, in de Egmont en Hoornestraat en in de Kerkstraat. Zo maken we Willebroek meteen een pak groener.”