Op zondag 19 januari vond de drukbezochte nieuwjaarsreceptie ‘Kapelle Klinkt’ plaats op de speelplaats van de gemeentelijke lagere school De Kei. Dit was meteen ook een eerste evenement waar het nieuwe bestuur samen met de inwoners het glas mocht heffen op een nieuw jaar. Er werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om een aantal inwoners die zich gedurende het afgelopen jaar verdienstelijk gemaakt hebben, in de bloemetjes te zetten.
Burgemeester Mathias Diricx: ‘We zetten de verdienstelijke inwoners niet alleen in de schijnwerpers om hen te bedanken voor wat zij voor onze gemeenschap betekenen, maar ook om ieder van ons te inspireren. Deze mensen hebben hun tijd, energie en hart voor anderen gegeven, vaak zonder veel aandacht of erkenning te vragen. Hun voorbeelden herinneren ons eraan dat elke daad, hoe groot of klein ook, bijdraagt aan onze gemeenschap. Samen kunnen we uitzonderlijke dingen bereiken.’’
Schepen van feestelijkheden Dirk Hermans is alvast zeer tevreden met de hoge opkomst en de positieve sfeer die er was: “Dit zorgt voor verbinding tussen onze inwoners en op deze manier leren mensen elkaar ook beter kennen”, aldus Dirk Hermans.
Niet minder dan 17 verenigingen/inwoners werden in de bloemetjes gezet en kregen Kapellebons overhandigd. Met deze bons kunnen de gevierden dan terecht bij de lokale handelaars.
Het lokaal bestuur nam ook uitgebreid de tijd om Glenn De Gendt, die opgroeide in Kapelle-op-den-Bos, postuum te herdenken. Sinds 1995 was Glenn lid van de boysband Get Ready. Het bestuur overhandigde een gedenkplaatje aan de ouders van Glenn, die nog in Kapelle-op-den-Bos wonen.
Verdienstelijke inwoners
– Eva Mertens: 20 jaar inzet bestuur voor Atletiek werking Kapelle-op-den-Bos
– Hilde Luytens: 30 jaar inzet voor Atletiek werking Kapelle-op-den-Bos
– Ken en Daan Van Den Troost, Rob Coninx en Jelle Beuckelaers: opstart van een podcast
over de provinciale voetbal
– Werkgroep Trage Wegen: organiseren van wandelingen, infoavonden, uitgebreid netwerk
van trage wegen uitbouwen
– Volleybalclub heren en volleybalclub dames Eternit: 2 x winnaar Vlaams-Brabantse beker
volleybal
– Nina Symons: sportieve prestaties in het mountainbike
– Vince Vanderhallen: Belgisch kampioen karten
– Carine Stallaert: sportieve prestaties in het powerliften
– Hans Van Den Eeckhout: het bestrijden van de Aziatische hoornaar
– Emiel Kiekens: 40 jaar inzet voor de vereniging De Sjokos
– Isabel De Wit: Schrijfster boek ‘Management assistent? Superheld van het bedrijf!’
– Sandra Vermeiren en Jelle Meersman: Chiro Eversheim plus
– Bryan Verschueren: dirigent Koninklijke Fanfare Iever en Eendracht
– Geert Mertens: organiseren van activiteiten en mensen verbinden
– Akapella: voor hun niet aflatende inzet voor bewoners en hun familie
– Werkgroep Wapenstilstand: 10 jaar organiseren van herdenkingsplechtigheden
– Glenn De Gendt: overleden lid van boysband Get Ready!
– SVG – Rebelle: 100-jarig bestaan