Op die manier kreeg het schooljaar een veilige start.
De voorbije weken kreeg de Colomalaan een nieuw tracé. Het wegdek werd een tiental meter verlegd in de richting van de Colomaschool en er werd een volledig nieuw fiets- en voetpad aangelegd. Bovendien werd een veilige afslagstrook naar de nieuwe kiss & ride voor de school voorzien.
Er werd het hele weekend hard doorgewerkt om alles rond te krijgen. Vrijdag waren de tracéwerken helemaal achter de rug, zaterdag werd er geasfalteerd en zondag is de nieuwe belijning geschilderd.
Dat is goed nieuws voor de automobilisten, vermits er nu een vlotte doorstroming gegarandeerd is. Maar dat is vooral goed voor de voetgangers en fietsers. Zij blijven nu op een veilig voetpad en dubbelrichtingfietspad langs de kant van de school. Wie toch de Colomalaan moet oversteken, kan dat zowel aan de Jubellaan als aan de Colomabrug doen in de regeling van de verkeerslichten.
Maandag was ook de eerste dag dat de kiss & ride voor de school in gebruik werd genomen. Daardoor kunnen ouders hun kinderen – en vooral de kleuters – op een compleet veilige manier afzetten of weer ophalen.
Ook bij de werkzaamheden aan de Leuvensesteenweg namen de projectverantwoordelijken speciale maatregelen met het oog op de start van het schooljaar. Vermits op het gedeelte tussen Raghenoplein en Wagonstraat de vroegere gebouwen van Infrabel worden afgebroken, is daar hinder voor voetgangers en fietsers. Maandag, tijdens de ochtendspits, werden de afbraakwerken aan de straatkant opgeschort en de werfhekken tijdelijk verplaatst, zodat er meer ruimte vrijkwam voor de kwetsbare weggebruikers. Die werken zullen wellicht eind deze week afgerond zijn.