Op 2 december 2008 wordt met veel ‘poeha’ het plan voorgesteld voor een tram in Mechelen. Het was burgemeester Bart Somers (Open Vld) geflankeerd met schepen van Mobiliteit Karel Geys (sp.a) en toenmalig Vlaams Minister van Mobiliteit Kathleen Van Brempt (sp.a) die volmondig geloofden in een tram in Mechelen. Wat velen op die zonnige dinsdagmorgen 2 december niet in de mond durfden nemen, wordt iets meer dan half jaar later stilaan werkelijkheid.
Een tram in Mechelen, dit lijkt op een stevige verkiezingsstunt weerklonk bij menig Mechelaar. Sp.a heeft in de aanloop van de Vlaamse verkiezing het niet onder stoelen of banken gestoken dat ze in elke Vlaamse centrumstad een tram wil laten rijden, dus ook in Mechelen. Burgemeester Bart Somers schaarde zich met Open Vld achter het tramplan en wou de wagon koppelen aan de toenmalige Vlaamse coallitiepartner sp.a.
Op 7 juni schudt de kiezer de kaarten, Open Vld moet de wagon lossen en wordt op het oppositiespoor gezet. Open Vld wil de rol als oppositiepartij onmiddellijk kracht bijzetten. De jongerenafdeling van Open Vld Mechelen trekt meteen ‘de tram’. “De tram in Mechelen is duur en niet aan de orde. Een tram door de binnenstad is practisch onhaalbaar en gevaarlijk. Een tram in eigen bedding op vesten, van het station naar het industriepark Mechelen Noord zal dan weer nieuwe mobiliteitsknopen met zich meebrengen. We zouden beter investeren in hybride bussen of kleinere bussen om het Mechels historisch centrum te ontlasten”, aldus Bavo Anciaux van Jong Open Vld Mechelen. Met deze uitspraken zet Bavo Anciaux zich lijnrecht tegenover Bart Somers.
Somers stelt immers dat het stadsvervoer van De Lijn in Mechelen op zijn verzadegingspunt zit. “Nergens in Vlaanderen zijn er zoveel trein- en busverbindingen die het goed doen, maar we bereiken stilaan onze limiet. Bovendien zijn bussen vaak storend in de binnenstad. Daarom onderzoeken we samen met De Lijn of een tram tussen het station en de industriezone Mechelen-Noord mogelijk is”, legt Somers uit. “Er zijn voorlopig drie tracés uitgestippeld: één langs elke kant van de Mechelse ringvesten, en een derde spoor door de binnenstad”, legt Somers uit. “Studies moeten nu uitwijzen welk traject het meest geschikt is. Tegen 2015 moet de tram weer door onze stad rijden”, laat Somers optekenen op de website www.vld-cdo-groen.be en www.openvldmechelen.be.
Het laatste woord over de tram in Mechelen is nog niet gevallen. De Mechelse liberale jongeren mengden zich tot op heden niet in het tramdossier. De ‘seniors’ van Open Vld doorspartelen een oppositiekuur van minstens vijf jaar op Vlaams niveau en zie daar de ‘youngsters’ springen op de kar en ondermijnen het beleid waar Open Vld een half jaar geleden zelf mee uitpakte. Of de tram in Mechelen er daadwerkelijk komt hangt af van de nieuwe Vlaamse ministers. Met de ex-baas van De Lijn, Ingrid Lieten (sp.a) als Vlaams minister en Hilde Crevits (CD&V) als Minister van Openbare Werken en Mobiliteit lijken de plannen voor trams in de centrumsteden misschien meer werkelijkheid dan fictie te worden.